logo - Zruženie Orava   Voľby 2002  
     
  uvod
o združení
novinky
kalendár akcíí
journal
elektronická kniha
diskusie
sponzori
zaujímavosti
archív
linky

napíšte nám

vlajka-en
English

 

 

Je tu čas volieb, čas rozhodnutí. Máme možnosť vyjadriť svoj názor prostredníctvom svojho hlasu vo voľbách. Vhodenie hlasovacieho lístku do urny je záležitosťou niekoľkých minút, rozhodnutie sa pre jeden z mnohých možných je však úloha náročná aj pre kritického mysliteľa. Pred sebou máme čas zvažovania pre a proti, porovnávania minulosti a súčasnosti, sľubov a činov, čas odhadov budúcnosti. Tento čas a úvahy nám však azda za to stoja, hlas každého z nás zaváži a ovplyvní výsledok volieb a životy nás a našich blízkych. Na našej stránke sme pre Vás vytvorili priestor pre informácie a reakcie, ktoré Vám môžu v procese rozhodovania pomôcť.

 • Politické strany a školstvo
  Oslovili sme kandidujúce politické strany a položili sme im otázky týkajúce sa školstva a jeho ďalšieho smerovania.
 • Prečo pôjdem/nepôjdem odovzdať svoj hlas v jesenných voľbách 2002?
  Pýtame sa Vás a Vašich kolegov, prečo pôjdete, resp. nepôjdete odovzdať svoj hlas v septembrových parlamentných voľbách.
 • Súvisiace linky ďalších občianskych iniciatív
  Zaujímavé a aktuálne informácie týkajúce sa volieb ponúkajú internetové stránky ďalších občianskych aktivít.
 • Politické strany
  Potrebujete k svojmu rozhodovaniu ďalšie informácie? Možno ich nájdete na internetových stránkach jednotlivých politických strán.
 • Voľby sú tu, čo s nimi?
  Ako sa téme volieb venovať v škole a prostredníctvom zaujímavých aktivít vhodným spôsobom sprostredkovať túto skúsenosť deťom, žiakom a študentom, ktorí život a dianie okolo seba citlivo vnímajú a ovplyvňuje to ich postoje teraz i v budúcnosti? Ponúkame Vám niekoľko zaujímavých vyučovacích stratégií, prostredníctvom ktorých budú mať možnosť Vaši žiaci prežiť a lepšie pochopiť inštitút volieb, proces hlasovania a ich význam v demokracii. Aktivity ďalej rozvíjajú kritické myslenie, podporujú schopnosť komunikovať, formulovať a vyjadrovať svoj názor.

 

 

© 2001 Združenie Orava
Posledná zmena: